Tuomarilista

Tälle sivulle olemme koonneet Uudenmaan alueella toimivien LINT-tuomarien yhteystietoja.

Lista päivitetty 12.10.2022

HUOM: Jos listasta puuttuu nimiä tai yhteystiedot ovat vanhentuneita, olethan ystävällisesti yhteydessä Eetu Pöysään: eetu.posa@saunalahti.fi.

Linnunhaukkukokeiden tuomarien on käytävä sääntöpäivityskurssi. X:llä merkityt tuomarit ovat suorittaneet sen.

Apell, Kaisa (Helsinki) X
050 339 6261
kaisa.apell@gmail.com

Broman, Titi (Skinnarby) X
040 722 5936
siltamiehen@gmail.com

Flemming, Johan (Pohjankuru)
050 591 9882
johan.flemming78@gmail.com

Hartikainen, Esko (Mäntsälä) X
0500 811 112
eskoolavi.hartikainen@luukku.com

Heikkonen, Teemu (Mäntsälä) X
040 535 3598
teemu.heikkonen76@gmail.com

Helenius Suvi
0400 689 368
suvihelenius@hotmail.com

Hämäläinen, Hannu (Mäntsälä) X
0500 493 329
hannu.hamalainen64@gmail.com

Jokinen, Anna
044 2976686
anna.e.jokinen@helsinki.fi

Järvinen, Tomi
040 5157050
tomjarvinen@gmail.com

Kimmo Karhula X
040 511 4889
kimmo.karhula@gmail.com

Karppinen, Arto (Kirkkonummi) X
0400 012412
arto.karppinen@elisanet.fi

Kasanen, Risto (Mäntsälä) X
040 731 7706
risto42@gmail.com

Korhonen, Reijo (Myrskylä) X
0400 972 142
reijo@korhoset.name

Kortelainen, Heikki
heikki.kortelainen@saunalahti.fi

Lehtimäki, Ari (Helsinki) X
044 577 7777
ari.lehtimaki4@gmail.com

Lilja, Juha (Vantaa) X
050 568 8934
lilja.juha@icloud.com

Mahlanen,Nina
040 716 8927
nina.mahlanen@elisanet.fi

Mantila, Teemu
0445866208
mantila.teemu@gmail.com

Markkanen, Kari (Helsinki)
0400 479 625

Minkkinen, Timo (Mäntsälä) X
050 395 2116
timo.minkkinen@msoynet.com

Pöysä, Eetu (Kirkkonummi) X
045 150 3230
eetu.posa@saunalahti.fi

Saastamoinen, Keijo (Hausjärvi) X
0400 971 162
keijo.saastamoinen@elisanet.fi

Toivanen, Tuomo (Järvenpää) X
050 404 9431
vilhokoti@luukku.com

Vasarinen, Antti (Vihti) X
0400 395 204
antti.vasarinen@timbertime.fi

Ylönen, Teemu (Helsinki) X
040 769 4910
ylonenteemu@gmail.com

Åkerlund, Marko
0414540299
marko.akerlund@elisanet.fi

Åkerlund, Piamaria 
041 535 5422
piamaria.akerlund@gmail.com


Edellämainituista ylituomareita ovat: 

Teemu Heikkonen
Petri Huuhko
Hannu Hämäläinen
Mika Kelometsä
Juha Lilja
Raimo Markkanen
Timo Minkkinen
Tuomo Toivanen